خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 19:37  به وقت تهران  مصادف با : 25, 7, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   45

در حال بررسی :   10

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۱۳۲۸۳
زمان دریافت خبر:  سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۲ ۲۳:۴۷
منبع خبر:  بولتن نیوز
دسته خبری:  سیاسی
بازدید:  ۹۵
زلزله تهران را لرزاند + جزئيات


خبر نگار فارسی >> خبر >> سیاسی

زلزله تهران را لرزاند + جزئيات

زمين لرزه ای به بزرگی 1.4 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) "ري" تهران را لرزاند.

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

در روز هفدهم دی ماه، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری ایران اظهار داشت: هر ساله نزدیک ۱۵۰ هزار ایرانی پراستعداد کشور را ترک می‌کنند که این برابر با ضرر سالانه ۱۵۰ میلیارد دلاری به اقتصاد ایران است؛ هرچند شاید عدد اعلام شده از سوی وزیر‌ دقیق نباشد (بانک جهانی هزینه فرار مغزهای ایران در سال ۲۰۱۰ را پنجاه میلیارد دلار برآورد کرده) ‌این یک حقیقت است که ایران یکی از بد‌ترین تجربه‌های فرار مغز‌ها را در دهه اخیر تجربه کرده است. صندوق بین‌المللی پول بر این باور است که ایران بالا‌ترین آمار فرار مغز‌ها را دارد. برآورد می‌شود، ۲۵ درصد ایرانیان با تحصیلات عالیه اکنون در کشورهای توسعه یافته زندگی می‌کنند.

به گزارش «تابناک»، المانیتور با ذکر این مقدمه‌ ادامه داد، فرجی دانا در ادامه تلاش کرده مدلی از ‌امتیازات برای تشویق مغز‌ها به بازگشت به ایران ارائه کند. وی به چین به عنوان نمونه مناسبی در توفیق برای ترغیب جمعیت تحصیل کرده خود برای بازگشت نام برده است.

بنا بر این گزارش، فرار مغز‌ها یکی از آسیب‌های اجتماعی‌ ـ اقتصادی ایران در دهه‌های اخیر بوده و به از دست رفتن سرمایه انسانی و محدودیت برای توسعه اقتصادی کشور منجر شده است. ایرانی‌ها در امواج گوناگونی در دهه‌های اخیر از کشور خارج شده‌اند. در دوره پیش از انقلاب، ایرانی‌های زیادی برای دست یافتن به فر');" onmouseout="tooltip.hide();" >آیا دولت می‌تواند مسیر فرار ۱۵۰ میلیارد دلار مغز در سال را وارونه کند؟

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com