خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 20:20  به وقت تهران  مصادف با : 23, 8, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   59

در حال بررسی :   14

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۱۴۰۴۸
زمان دریافت خبر:  سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۲ ۱۰:۴۹
منبع خبر:  بولتن نیوز
دسته خبری:  سیاسی
بازدید:  ۲۱۴۱۳
کشف حجاب در تهران وسط خيابون ! + تصاویر


خبر نگار فارسی >> خبر >> سیاسی

کشف حجاب در تهران وسط خيابون ! + تصاویرمشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

در یک مطالعه جدید آشکار شد که سازگاری ژنتیکی عامل اصلی گرم ماندن خرس‌های قطبی در سرمای زمستان است.

به گزارش ایسنا، به گفته کارشناسان حیات‌وحش، نوعی سازگاری ژنتیکی که به تبدیل مواد غذایی به انرژی گرمایی در بدن این پستانداران کمک می‌کند باعث شده خرس‌های قطبی در زمستان‌های فوق‌العاده سرد این منطقه بدون آن که به خواب زمستانی بروند زنده بمانند و به حیات خود ادامه دهند.

در فصل زمستان خرس‌های سیاه و قهوه‌ای برای حفظ انرژی و گرم نگه‌داشتن بدن خود به خواب زمستانی می‌روند در حالی که خرس‌های بومی قطب شمال می‌توانند در سردترین زمستان‌ها نیز جان سالم به در ببرند.

کارشناسان دانشگاه بوفالو اظهار داشتند: به نظر می‌آید خرس‌های قطبی با سازگاری ژنتیکی و از طریق تولید ترکیبی موسوم به «نیتریک اکسید» که سلول‌ها از آن برای تبدیل مواد مغذی موجود در خوراکی‌ها به انرژی یا گرما استفاده می‌کنند قادر به تحمل سرمای شدید بدون خواب زمستانی هستند.

بررسی‌های این محققان نشان می‌دهد ژن‌های کنترل‌کننده تولید نیتریک اکسید در خرس‌های قطبی حاوی تفاوت‌های ساختاری با نسخه‌های ژنتیکی در خرس‌های سیاه و قهوه‌ای دارند.

«شارلوت لیندکیوویست»، محقق ارشد این مطالعه گفت: با وجود تمام تغییرات جوی در سیاره زمین، توجه به انواع سازگاری‌های ارگانیسمی در جانداران بومی این نواحی سردسیری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، به گفته این کارشناسان، سطح تولید نیتریک اکسید می‌تواند یک فاکتور تعیین‌کننده در میزان تولید انرژی یا گرما در حین سوخت‌وس');" onmouseout="tooltip.hide();" >چرا خرس‌های قطبی در زمستان گرم می‌مانند؟

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com