خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 08:22  به وقت تهران  مصادف با : 22, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   29

در حال بررسی :   7

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۱۴۱۱۳۷
زمان دریافت خبر:  شنبه ۱۳ مهر ۹۲ ۱۲:۵۵
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۵۹
جزئیات طرح دولت برای بیکاران


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

جزئیات طرح دولت برای بیکاران

طرح پیشنهادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به جای طرح بیمه بیکاری مجلس که اکنون در مجمع تشخیص در حال بررسی است از سوی فارس منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس جزئیات طرح پیشنهادی دولت به جای طرح بیمه بیکاری مجلس که پس از اختلاف مجلس و شورای نگهبان در خصوص تامین منابع مالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است به شرح زیر است.

عنوان این طرح عبارت است از اجرای طرح کارورزی و کارآموزی توام با کار برای کلیه جویندگان کار به نحوی که افراد جوینده کار برای مدتی که تعیین می‌گردد بعنوان کارورز به بنگاه اقتصادی معرفی می‌گردد و در این مدت 30 تا 50 درصد حقوق آنان توسط صندوق بیمه بیکاری پرداخت می شود و از طرفی از درمان نیز می توانند بهره مند گردد.

مشابه این طرح به همان ترتیبی که در طرح اولیه مجلس محترم شورای اسلامی آمده است پیش بینی گردیده تا از طریق تعیین سهم  بیمه بیکاری پرداختی توسط کارفرما و دولت در بخش های مختلف ، دولتی ، خصوصی و استخدام های کشوری ، قانون کار و .... تأمین می گردد.

این طرح مزایای بیشماری دارد:

این طرح مزایای بیشماری دارد ضمن اینکه سوابق موجود حاکی است که بیش از حدود 60 الی 70 درصد افرادی که بعنوان کارورز به بنگاه های اقتصادی معرفی و جذب می شوند بعد از حدود یکسال و سپری شدن مدت کارورزی با شناختی که کارفرمایان از این افراد پیدا می کنند  و همچنین تخصصی که به دست می آورند جذب بازار کار شده و امکان ماندگاری در بنگاه های اقتصادی برای آنها فراهم می شود . بدیهی است بیکارانی که از حضور در بنگاه های اقتصادی برای انجام کارورزی خودداری نمایند به آنان مقرری بیمه بیکاری پرداخت نخواهد شد.

این طرح به صورت میدانی و عملیاتی برای آن دسته از مقرری بگیران بیمه بیکاری که شاغل بوده اند و دراجرای قانون بیمه بیکاری بیکار و بیمه بیکاری دریافت نموده اند در سال های 89 ، 90 و 91 در استان خراسان رضوی اجرا گردید به این ترتیب که 70% حقوق مقرری بگیران بیمه بیکاری

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی


سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com