خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 13:15  به وقت تهران  مصادف با : 22, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   39

در حال بررسی :   18

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۱۸۳۲۸۴
زمان دریافت خبر:  چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲ ۱۹:۴۸
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۶۲
هاشمی: باید اسلام را با آزاداندیشی شناخت


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

هاشمی: باید اسلام را با آزاداندیشی شناخت

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: فدائیان اسلام پیشتازان استقبال از نظام اسلامی در جامعه ما هستند.

به گزارش جماران، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دیدار اعضای شورای مرکزی و جمعی از هواداران جمعیت فدائیان اسلام، با بیان این مطلب، افزود: شعله‌ای که در زمان خلاء تشکیلاتی برای کارهای اسلامی توسط شهید نواب صفوی و یارانش زنده شد، به نوعی میدان‌داری نیروهای اسلامی را در عرصه سیاست احیاء کرد.

وی با ارائه تحلیلی از تاریخ مشروطیت، مخصوصاً پس از پیروزی مردم و روحانیت، گفت: عده‌ای با بسترسازی برمبنای افراط و تفریط، راه را برای رفتار قزلباشی رضاخان باز کردند.

وی افزود: اگرچه پهلوی اول با بستن مساجد، حسینیه‌ها، مدارس طلبگی و خلع لباس روحانیون و تعطیلی برنامه‌های مذهبی، تصور می‌کرد افکار دینی جامعه را مهار کرد، امّا فوت آیت‌الله سیدابوالحسن اصفهانی که چهل روز تمام ایران عزادار بودند، نشان داد که اسلام در قلوب مردم جای دارد و با تهدید و ارعاب از بین نمی‌رود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ضعف حکومت مرکزی ایران و حرکت‌های تجزیه‌طلبانه بعضی از سران قبایل و قومیت‌ها در آن مقطع،گفت: مسؤولین حکومت پهلوی اعتراف می‌کردند که فوت آیت‌الله اصفهانی به عنوان مرجع عام، ایران را از‌خطر تجزیه نجات داد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بایادآوری از شیوه حماسی اقدامات فدائیان اسلام، گفت: اگرچه برنامه آیت‌الله بروجردی، پرهیز از ورود به سیاست و حفظ و تقویت حوزه علمیه بود، امّا سخنرانی‌ها و اقدامات فدائیان به افکار اسلامی، مخصوصاً در بین جوانان، اعتبار می‌بخشید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان سابقه حضور شهید نواب‌صفوی در الازهر، به اتفاقات این روزهای مصر به عنوان عبرت کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: تندروی متحجرانه سلفی‌ها و عقب‌گرد به هرج و مرج عصر جاهلیت باعث شد که نظامیان نتیجه انقلاب مردم را به دست گیرند.

رئیس مجمع تشخیص م

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.

به گزارش «تابناک»، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت فاتحه، علو درجات شهدا را مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این مراسم، ورود به سِلک نیروهای مسلحِ شجاع و نام آور جمهوری اسلامی ایران را، برای جوانان تازه وارد، افتخار آمیز دانستند و با اشاره به لزوم تقویت آمادگی ها و استحکام دفاعی نیروهای مسلح در کنار تقویت ساخت درونی نظام اسلامی و وحدت ملی، تأکید کردند: ما از تحرک دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورک حمایت می کنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر استحکام ساخت درونی نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: عنا');" onmouseout="tooltip.hide();" >از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می کنیم


سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com