خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 08:05  به وقت تهران  مصادف با : 22, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   30

در حال بررسی :   13

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۱۸۴۰۶۹
زمان دریافت خبر:  پنجشنبه ۲۶ دی ۹۲ ۱۶:۵۹
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۵۷
سند حقوق شهروندی در مرحله اصلاح است


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

سند حقوق شهروندی در مرحله اصلاح است

معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: در تدوین مقدمات سند حقوق شهروندی، حقوق مختلفی در نظر گرفته شد و در نهایت این سند بر روی سایت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت که به شدت از سوی شهروندان مورد استقبال و بازدید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، الهام امین‌زاده در نشست با حقوق‌دانان و اساتید حقوق در دانشگاه شهید چمران اهواز، درباره تدوین منشور حقوق شهروندی اظهار کرد: از آنجا که رییس‌جمهور نیز حقوقدان است، حقوق شهروندی از مباحثی است که مطرح کرده و گفته بودند که در صورت انتخابشان به عنوان رییس‌جمهور، سند حقوق شهروندی را تدوین خواهند کرد.

وی ادامه داد: پس از انتخابات، این رسالت و مسئولیت به عهده معاونت حقوقی ریاست جمهوری گذاشته شده و از همان روزهای نخست با تیم کارشناسی قوی متشکل از اساتید و اعضای هیات علمی، این کار آغاز شد و اول از هر چیز به جای آنکه بنویسیم، خواندیم. به این منظور تمام اسناد را دیدیم.

معاون حقوقی رییس‌جمهور افزود: در سه ماهی که تا گزارش 100 روزه فرصت بود، باید حداقل مقدمات این سند آماده می‌شد که به این منظور، تلاش شبانه‌روزی در معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری انجام شد. در تهیه این سند از فرمان هشت ماده‌ای حضرت امام هم استفاده شد و همچنین اسناد مختلف داخلی را دیدیم و سپس قانون اساسی به عنوان میثاق ملی در تهیه این سند استفاده شد. در نهایت نیز اسناد بین‌المللی که ایران به آنها ملحق شده بود، دیده شد.

امین‌زاده ادامه داد: از سفرا نیز درخواست کردیم که اگر سندی در زمینه حقوق شهروندی در کشور محل خدمتشان وجود دارد ما را از آن مطلع کنند تا بدانیم که باید چه کنیم و در نهایت بر مبنای الگوی اسلامی - ایرانی اقدام کنیم. در تدوین مقدمات سند حقوق شهروندی، حقوق مختلف از جمله حق حیات، رفاه، آموزش، بهداشت، دادرسی عادلانه، بهره‌وری از منابع زیبا، داشتن استراحت، شادی و رفاه دیده شد و در نهایت این سند در روز صدم بر روی سایت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت و

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی


سال تحصیلی آینده مدارس همچنان پنجشنبه‌ها تعطیل خواهند بود

وی افزود: سال تحصیلی آینده همچنان پنجشنبه‌ها مدارس تعطیل خواهند بود اما در کنار این تعطیلی از آنجایی که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تاکید دارد ساماندهی زمان آموزش در 5 روز هفته باشد و یک روز به فعالیت‌های فوق برنامه یعنی اردو، آموزش معلمان و فعالیت‌های تربیتی اختصاص یابد، وزیر آموزش و پرورش برای احیای این موضوع دستور دادند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طبق دستور وزیر آموزش و پرورش کمیته‌ای با مسئولیت بنده و عضویت رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاون آموزش ابتدایی، معاون آموزش متوسطه و معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد که این کمیته بر روی طرح یک روز بدون کیف و کتاب که قرار است به فعالیت‌های فوق برنامه و پرورشی بپردازد، متمرکز می‌شود.

کفاش بیان کرد: مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ساعاتی را علاوه بر ساعات آموزشی به عنوان فوق برنامه در نظر گرفته است و برای اینکه بتوانیم یک روز فعالیت‌های جذاب و فوق برنامه در مدارس داشته باشیم ابتدا باید کارهای مطالعاتی را انجام داد و سپس وارد فاز برنا');" onmouseout="tooltip.hide();" >لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها به مصلحت نیست

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com