در این گزارش به موضوعات دیگری همچون بیکاری، استفاده از کودک‌ها برای کار در مزرعه‌ها و حبس انفرادی در زندان‌های آمریکا نیز اشاره شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در این خصوص گفت: آمریکا استانداردهای دوگانه‌ای دارد و هیچ کس جز چینی‌ها نمی‌توانند درخصوص حقوق بشر در چین اظهارنظر کنند.">
خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 22:31  به وقت تهران  مصادف با : 21, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   59

در حال بررسی :   12

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۲۱۳۹۹۸
زمان دریافت خبر:  جمعه ۹ اسفند ۹۲ ۲۰:۰۲
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۵۲
واکنش چین به گزارش حقوق بشر آمریکا


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

واکنش چین به گزارش حقوق بشر آمریکا

چین در واکنش به انتقاد واشنگتن از وضعیت حقوق بشر در این کشور، آمریکا را به نقض گسترده حقوق بشر از جمله در زمینه جاسوسی اینترنتی و کار کودکان متهم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از اینکه به دنبال سرکوب معترضان دموکراسی‌خواه چینی در سال 1989، آمریکا این کشور را تحریم کرد، موضوع حقوق بشر همیشه باعث ایجاد تنش بین این دو غول اقتصادی جهان بوده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر در جهان که روز پنجشنبه منتشر کرد، با وجود ذکر برخی اصلاحات مثبت در چین، این کشور را به تشدید سرکوب آزادی نواحی تبت و سین کیانگ متهم کرد.

خبرگزاری شینهوا در واکنش به این گزارش نوشت، آمریکا از ذکر مشکلات حقوق بشری خود در این گزارش خودداری کرده است.

در این گزارش به برنامه جاسوسی آمریکا موسوم به "پریزم" اشاره شده است. همچنین حملات پهپادهای آمریکایی به کشورهایی نظیر پاکستان که یک متحد نزدیک چین است نیز در این گزارش مورد حمله قرار گرفته است. علاوه بر این شینهوا یادآور شد که در سال 2013، 137 تن در جریان 30 حادثه جداگانه با استفاده اسلحه در آمریکا کشته شدند.

در این گزارش به موضوعات دیگری همچون بیکاری، استفاده از کودک‌ها برای کار در مزرعه‌ها و حبس انفرادی در زندان‌های آمریکا نیز اشاره شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در این خصوص گفت: آمریکا استانداردهای دوگانه‌ای دارد و هیچ کس جز چینی‌ها نمی‌توانند درخصوص حقوق بشر در چین اظهارنظر کنند.

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی


سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com