">
خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 19:12  به وقت تهران  مصادف با : 20, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   49

در حال بررسی :   20

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۲۱۷۸۸۵
زمان دریافت خبر:  شنبه ۱۷ اسفند ۹۲ ۱۰:۰۲
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۶۰
اتاقی که اینترنت در آن متولد شد


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

اتاقی که اینترنت در آن متولد شد

اتاق 3420 در Boelter Hall ـ بخشی از دانشکده مهندسی و علوم کاربردی ـ دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) با دستگاه‌های الکترونیک قدیمی، محل تولد اینترنت محسوب می‌شود.

اتاق 3420 در Boelter Hall ـ بخشی از دانشکده مهندسی و علوم کاربردی ـ دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) با دستگاه‌های الکترونیک قدیمی، محل تولد اینترنت محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، در 29 اکتبر 1969 میلادی «لئونارد کلاین راک» و تیم تحقیقاتی، نخستین پیام را با استفاده از آنچه امروز اینترنت نامیده می‌شود، برای محققان دانشگاه استنفورد ارسال کردند.

اولین پیام «log in» بود، اما سیستم پس از ارسال دو حرف L و O‌ قطع شد؛ یک ساعت بعد با تلاش محققان کل واژه با موفقیت ارسال شد.

اولین ارتباط دائم ARPANET در 21 نوامبر 1969 بین IMP – پردازنده پیام رابط – دانشگاه کالیفرنیا و IMP موسسه تحقیقاتی استنفورد برقرار شد.

در دسامبر 1969 چهار نقطه اتصال (node) در دانشگاه کالیفرنیا، موسسه تحقیقاتی استنفورد، دانشگاه یوتا و دانشگاه کالیفرنیا در سانتا بارابارا نصب و راه‌اندازی شدند.

تا سال 1975 میلادی 57 پردازنده پیام رابط (IMP)‌ و تا سال 1981 میلادی 213 در این مراکز وجود داشتند و IMP دانشگاه کالیفرنیا نیز در سال 1982 با فناوری جدید جایگزین شدند.

اتاق محل تولد اینترنت در سال 2011 بازگشایی شد و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.
مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

یک پژوهشگر حوزه طب اسلامی، فواید «بادکش» و همچنین آسیب‌های انجام خودسرانه بادکش را تشریح کرد.

یوسف اصغری در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره عملکرد بادکش اظهار داشت: بسیاری از قسمت‌های بدن با ورزش‌هایی که در حال حاضر صورت می‌پذیرد، تحریک نمی‌شوند و با بادکش می‌توان کاملاً به صورت مصنوعی حرکت و ورزش داد.

به گفته وی کسانی که دستگاه گوارششان کم کار است، با بادکش و ماساژ روی شکم می‌توانند معده و سیستم گوارش را تقویت کرد.همچنین، گاهی دردهایی ایجاد می‌شود که با بادکش کردن می‌توانیم درد را تخفیف دهیم. درد سیاتیک یا سر درد را با بادکش در ناحیه ساق پا، و با مقداری تمرکز بدن به سمت مغز، می توان کاهش و درد را تا حدی تخفیف داد.

این کارشناس سطح عالی حوزه علمیه و پژوهشگر در حوزه طب اسلامی افزود: اگر کسی بدنش حالت عفونی دارد و خونش عفونی شده است و مواد زائد در بدن فزونی پیدا کرده است و کلیه آن هم ضعیف شده است، با عمل بادکش می‌توان کلیه‌ها را تقویت کرد. اما زمانی که بادکش انجام می‌شود، لیوان سطح پوست قرار می‌گیرد و خون به آن سمت جریان پیدا می‌کند و مواد عفونی و مضر به آن سمت سیلان پیدا می‌کند، بنابراین عملاً مشکلی که ایجاد می‌شود دو برابر است.

اصغری ادامه داد: لذا لازم است قبل از اعمال بادکش بدن از مواد زائد پاکسازی شود، تا مشکلات بیماری بیشتر نشود. همچنین، افراد خودسرانه به انجام اعمال یداوی نپردازند و به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنند و در صورت صلاحدید انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: مثلاً کسی که فشار خون دارد نباید ناحیه‌هایی که سیستم انتقال خون مرکزی است مثل قلب و ناحیه سینه بادکش را کند، چون مواد خون به سمت قلب حرکت می‌کند و لذا اگر بادکش صورت پذیرد، خون به آن سمت جری');" onmouseout="tooltip.hide();" >انجام خودسرانه بادکش موجب عود بیماری

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com