خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 09:38  به وقت تهران  مصادف با : 21, 9, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   59

در حال بررسی :   8

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۲۲۵۴۹۶
زمان دریافت خبر:  يكشنبه ۱۰ فروردين ۹۳ ۱۴:۴۶
منبع خبر:  ساختمان
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۴۵
اعتراض رسمی ژاپن به اظهارات رئیس جمهور چین


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

اعتراض رسمی ژاپن به اظهارات رئیس جمهور چین

واحد مرکزی خبر نوشت: اپن روز شنبه به صورت رسمی به اظهارات رئیس جمهور چین در آلمان مبنی بر بی رحمی‌های ژاپن طی جنگ، اعتراض کرد.

خبرگزاری‌های جی‌جی و کیوتو ژاپن گزارش دادند شی جینپینگ رئیس جمهور چین، روز جمعه در مجمعی در برلین بار دیگر تکرار کرد ارتش ژاپن در سال 1937 و در زمان اشغال شهر نانجین ،بیش از 300 هزار نفر از مردم این شهر را کشت.

وی افزود بیش از 35 میلیون چینی در زمان تجاوز نظامی ژاپن کشته و زخمی شدند.
یوشیهید سوگا، سخنگوی دولت ژاپن امروز( یکشنبه) در واکنش به این اظهارات گفت:« این که یک مقام چینی ،در کشوری ثالث ، در باره تاریخ ژاپن چنین اظهاراتی بیان کند ، اقدامی غیر سازنده است.»

وی اعلام کرد وزارت امور خارجه ژاپن روز شنبه اعتراض رسمی خود را در این خصوص به دولت چین ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، چین آمار تلفات موج کشتار، تجاوز و ویرانگری نظامیان ژاپنی طی شش هفته اشغال شهر نینجین چین را 300 هزار نفر اعلام می‌کند. اما کارشناسان خارجی آمار قربانیان این تجاوز را بسیار کمتر از این می‌دانند.

به اعتقاد جانان اسپنس، مورخ آمریکایی، در جریان اشغال شهر نانجین 42 هزار غیر نظامی و نظامی کشته شدند و به 20 هزار زن تجاوز شد که بیشتر آنها در پی این تجاوزها جان باختند.
روابط پکن و توکیو افزون بر این منازعات تاریخی ،از یک سال و نیم پیش بیشتر به علت مناقشه ارضی در خصوص جزایر کوچک و بدون سکنه دیائویو ( سنکاکو به ژاپنی) در دریای چین شرقی ، به تیرگی گراییده است.

این اوضاع پس از دیدار 26 دسامبر سال 2013 شینزو آبه ،نخست وزیر ژاپن، از معبد یاسوکونی در توکیو وخیم‌تر نیز شد. این معبد برای چین نمادی از تجاوز و اشغالگری نظامی ژاپن است. این معبد به یادبود دو و نیم میلیون نظامی ژاپنی ساخته شده است که در جنگ کشته شده‌اند اما 14 تن از ‌آن‌ها از جنایتکاران جنگی بودند که توسط مت

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

دانشمندان موفق به تولید بنزین از ضایعات گیاهی شدند.

به گزارش ایسنا، زیست‌دیزل، سوختی دیزلی است که بر خلاف گازوئیل سنتی که سازگاری کمتری با محیط زیست دارد، از روغن‌های گیاهی یا حیوانی به دست می‌آید.

سوخت دیزلی سنتی و زیستی از هیدروکربن‌های خطی تشکیل می‌شوند؛ این هیدروکربن‌ها زنجیره‌های مستقیم طولانی از اتم‌های کربن و متفاوت از زنجیره‌های کوتاه‌تر و شاخه‌دار موسوم به «هیدروکربن‌های شاخه‌دار» هستند که بنزین را تشکیل می‌دهند.

تاکنون تولید هیدروکربن‌های خطی از مولفه‌ای مانند ضایعات گیاهی ممکن بود، اما امکان استفاده از همین منبع برای تولید هیدروکربن‌های شاخه‌داری که مشتقات بنزین هستند، مهیا نبوده است.

اکنون، تیمی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا به رهبری پروفسور مارک ماسکال، از اسید levulinic برای خلق بنزین زیستی استفاده کرده است. اسید مزبور از هر ماده مانند ساقه‌های ذرت، کاه یا دیگر ضایعات گیاهی مشتق می‌شود.

فرآیند تولید سوخت از این اتلاف ارزان گزارش شده است.

جزئیات این مطالعه در مجله Angewandte Chemie منتشر شد.
');" onmouseout="tooltip.hide();" >تولید بنزین از ضایعات گیاهی

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com