خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 06:29  به وقت تهران  مصادف با : 26, 6, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   46

در حال بررسی :   8

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۳۵۲۶۵۷
زمان دریافت خبر:  شنبه ۸ آبان ۹۵ ۱۲:۴۸
منبع خبر:  بولتن نیوز
دسته خبری:  ورزشی
بازدید:  ۱۷۰
خانم گوینده خبر: از اول هم بچه مثبت بودم! + عکس


خبر نگار فارسی >> خبر >> ورزشی

خانم گوینده خبر: از اول هم بچه مثبت بودم! + عکس

شعله رزمجو می‌گوید: تا پایان دبیرستان جزو شاگرد ممتازهای مدرسه بودم؛ در کُل، یک بچه مثبت درسخوانِ لج درآر.

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

وزارت خارجه روسیه با اشاره به پیامهای اشتباه ناتو درباره اوضاع اوکراین، از همگان خواست که از بیان اظهارات تحریک آمیز اجتناب کنند و به بی طرفی اوکراین و عدم عضویتش در هیچ ائتلافی احترام بگذارند.

به گزارش العالم، وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: توافقی (در اوکراین) درباره ایجاد یکجانبه تغییرات حاصل نشده است، و نپذیرفتن همه واقعیت ها نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

در این بیاینه آمده است: ناتو در فهم وضعیت اوکراین احتمالاً دچار اشتباه می شود .

بیانیه وزرات خارجه روسیه حاکی است : به گفته دبیر کل ناتو ؛ بهتر است اعلام کرد که عضویت اوکراین در ناتو جزء اولویت های مسئولان این کشور نیست .

وزارت خارجه روسیه افزود : آیا این به معنای آن است که عضویت اوکراین نباید امری فوری تلقی شود، ولی باید جزء اولویت ها باشد؟. این بار نیز می خواهند به جای ملت اوکراین تصمیم بگیرند.

مسکو تأکید کرد که ناتو در حال ارسال پیامهایی اشتباه در خصوص اوضاع اوکراین است.
');" onmouseout="tooltip.hide();" >روسیه: ناتو درباره اوکراین اشتباه می‌کند
تحقیقات انجام شده بر روی موش‌ها نشان داده است که ورزش از انحطاط سلول‌های عصبی گیرنده نور بر اثر پیری، جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، تحقیقات بر روی حیوانات نشان داده است، ورزش هوازی متعادل ساختار و کارکرد سلول‌های عصبی شبکیه را بعد از آسیب دیدگی‌ حفظ می‌کند. نتایج این تحقیقات در مجله "علمی – عصبی" منتشر شده است. ورزش هوازی از بیماری انحطاط شبکیه جلوگیری می‌کند.

انحطاط سلول‌های عصبی چشم که بر اثر بالا رفتن سن ایجاد می‌شود ، یکی از دلایل نابینایی در پیری است و دلیل آن از بین رفتن سلول‌های عصبی شبکیه که به نور حساس هستند، می باشد. این سلول‌ها گیرنده نور نامیده می‌شوند.

مطالعات مختلف بر روی حیوانات و انسان ها نشان داده است که ورزش اثر حفاظت کننده بر سلول‌های عصبی دارد.

محققان دانشگاه اموری، موش‌ها را برای دو هفته‌ بر روی تردمیل دویدند و سپس آنها را در مقابل نوری که باعث انحطاط شبکیه می‌شود قرار دادند. محققان دریافتند، ورزش بر روی تردمیل سلول‌های گیرنده نور را حفظ می‌کند و از کم شدن کارایی شبکیه جلوگیری می‌کند.

این اولین گزارش‌هایی است که تاثیر ورزش بر سلامت شبکیه و دید را مورد بررسی قرار داده است. این تحقیقات برای برنامه‌ریزی ورزشی در درمان نابینایی استفاده می‌شود.

در این تحقیقات، موش‌های مورد بررسی یک ساعت در روز بر روی تردمیل می‌دویدند.

این برنامه پنج روز در هفته‌ و به مدت دو هفته‌ ادامه داشت. بعد از قرار گرفتن در مقابل نوری که به شبکیه آسیب می‌زند، دوباره آنها دو هفته‌ بر روی تردمیل دویدند.

این موشها 50 درصد کمتر از موش‌هایی که ورزش نکردند، سلول‌های عصبی خود را از دست دادند و میزان پروتئین (BDNF) که باعث رشد و سلامت می‌شود');" onmouseout="tooltip.hide();" >با ورزش چشم سالمی داشته باشید

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com