خبرنگار فارسی : در انتخاب و چینش خبر ها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیند ها توسط موتور هوشمند مدیریت می شوند             تبلیغات : 09308514977

امروز :   ساعت : 21:04  به وقت تهران  مصادف با : 22, 6, 2017

خبرنگار فارسی را در گوگل محبوب نمایید :
 
تعداد اخبار جمع آوری شده :   352671

دریافتی موتور ها :   38

در حال بررسی :   8

روی خط خبر :   ON

خبری های تحت پوشش :   176

صفحه اصلی سیاسی ورزشی اقتصادی حوادث استخدامی فناوری سلامت هنری جهان گوناگون تصویری
وضعیت موتور ها : در حال در یافت خبر =>ON


شناسنامه خبر
کد خبر:  ۶۵۹۳۵
زمان دریافت خبر:  يكشنبه ۲۴ شهريور ۹۲ ۲۰:۰۱
منبع خبر:  نور نیوز
دسته خبری:  گوناگون
بازدید:  ۷۷
ترور نافرجام فرمانده امنیت مرکزی یمن


خبر نگار فارسی >> خبر >> گوناگون

ترور نافرجام فرمانده امنیت مرکزی یمن

شبکه المیادین گزارش داد:فرمانده امنیت مرکزی یمن از انفجار بمب جان سالم بدر برد.

مشاهده متن کامل خبر:  مشاهده

خبرهای مرتبط

اخبار ویژه

آخرین اخبار به صورت تصادفی

یک ماهواره جدید ۲۰ فوریه برای تقویت «سیستم مکان‌یابی جهانی» (GPS) که شامل ۳۱ ماهواره است و به طور مداوم مشتریان نظامی، کشوری و تجاری در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند، به فضا فرستاده شد.

به گزارش همشهری به نقل از رویترز، این ماهواره که به وسیله شرکت بوئینگ ساخته شده است با یک موشک بدون‌سرنشین دلتا ۴ به فضا فرستاده شد که از پایگاه نیروی هوای آمریکا در کیپ کاناورال فلوریدا در ساعت ۸:۵۹ بعداز ظهر به وقت شرق آمریکا پرتاب شد.

موشک دلتا ۴ به وسیله شرکت «یونایتد لانج آلیانس» که حاصل همکاری دو شرکت لاکهید مارتین و بوئینگ و پیمانکار نیروی هوایی آمریکا است، ساخته و پرتاب شده است.

هنگامی که این ماهواره جدید در فاصله حدود ۲۰۰۰ کیلومتری کره زمین قرار گیرد، جایگزین یک عضو قدیمی ۱۶ ساله در مجموعه ماهواره‌های GPS می‌شود؛ این ماهواره قدیمی بیش از دو برابر زمان مورد انتظار فعال مانده بود.

ویلیام کولی، مدیریت GPS در مرکز سیستم‌های موشکی و فضایی نیروهی هوایی آمریکا در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: «ماهواره‌های GPS عمر طراحی‌شده‌شان را پشت سر گذاشته‌اند- قدیمی‌ترین آنها ۲۳ ساله است- بنابراین ما واقعا حسابی از آنها کار کشیده‌ایم.»

هشت ماهواره قدیمی‌تر GPS هنوز عملیاتی هستند. به گفته کولی این هشت ماهواره در اولویت جایگزینی هستند.

دریافت‌کنندگان سیگنال‌های ماهواره‌های ‌GPS می‌توانند موقعیت‌های‌شان بر روی کره زمین با دقت یک متر و در زمانی در حد یک میلیونیم ثانیه تعیین کنند. این شبکه به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی مدرن بدل شده  و استفاده گسترده‌ای از صنایع گوناگون از صنعت بانکداری تا کشاورزی پیدا کرده است.

این ماهواره جدید  GPS که روز پنجشنبه به فضا ف');" onmouseout="tooltip.hide();" >پرتاب ماهواره برای تقویت مکان‌یابی جهانی

سیستم هوشمند دریافت خبر

طراحی و اجرا : پیشرو انفور ماتیک                               تبلیغات : 09308514977                               پیام کوتاه : 09308514977                               پست الکترونیک : info@inroozha.com